En İyi Uzak Doğu Filmleri – 10 Uzak Doğu Film Önerisi Part 4

0

Uzak doğu film izlemeyi sevenler ancak sürekli aynı filmleri gören film severler için az bilinen 10 Uzak Doğu Film önerisinin 4. partını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Ben bir Katilim

Ben bir katilim

Oyuncular:

Jae-yeong Jeong, Shi-hoo Park

Konu:

4 yıl içinde 10 kadını öldüren seri katilin peşindeki dedektif Choi Hyeong-goo(Jae-yeong Jeong) en sonunda onu yakalamış ancak aralarındaki mücadele sonucunda Choi ağır yaralanarak katili kaçırmıştır. Aradan 17 yıl geçmesinin ardından davalar zamanaşımına uğramış Lee Doo-seok(Shi-hoo Park) cinayetlerden sorumlu olduğunu belirterek bir kitap çıkarmıştır. Lee kitap sayesinde ünlü olurken Choi davaları tekrar araştırmaya başlamıştır. Ancak kendisinin gerçek katil olduğunu belirten başka biri daha olaya dahil olunca işler iyice karmaşıklaşacaktır.

Fragman:

 

Beyaz İntikam

Beyaz İntikam

Oyuncular:

Shaofeng Feng, Leon Lai, Anthony Wong, Liu Yifei, Andy On, Jordan Chan

Konu:

Xiang Yu(Shaofeng Feng) ve Liu Bang(Leon Lai) Qing Hanedanlığı’nın düşüşü sırasında halkı Kral’ın zulmünden kurtarmak isteyen iki liderdir. Kral’a düzenledikleri suikast sırasında tanışır iki kılıç kardeşi olurlar. Xiang Yu zeki ve yetenekli bir kılıç ustasıdır. Liu Bang ona itaat etmiş onu efendisi olarak görmektedir. Bu sırada Hükümdar kral şehrini alan ilk kişiye beylik vereceğini duyurur. Xiang Yu kazandığı zaferden sonra Kral şehrine ilerleyeceği sırada kılıç kardeşi Liu Bang hırsı, adamlarının sözleri ve Xiang Yu ile aynı kadına aşık olması sebebiyle ihanet etmiş, şehre ilk girmiştir. Bu eski iki kılıç kardeşinin aralarındaki mücadele zeka oyunlarıyla daha da ilginç hale gelecektir.

Fragman:

 

Crows Zero

Crows Zero

Oyuncular:

Shun Oguri, Takayuki Yamada, Shunsuke Daito

Konu:

Suzuran Erkek Lisesi öğrencilerine Karga denilirken okul Kargalar Okulu lakabıyla tanınmaktadır. Okuldaki öğrenciler gruplar halinde gezmekte ve ara ara liderlik için birbirleriyle savaşmaktadırlar. Okul tarihinde hiçbir zaman birleşme olmamış herkes bu hedef için savaşmaktadır. bu hedef için Genji Takiya(Shun Oguri) ve Serizawa(Takayuki Yamada) karşı karşıya gelecek bu hedef için savaşacaklardır.

Fragman:

 

Crows Zero 2

Crows Zero 2

Oyuncular:

Genji Takiya, Takayuki Yamada

Konu:

Serizawaya karşı kazandıktan sonra Genji Kargalar Okulundaki hedefine 1 adım daha yaklaşmıştır. İki yıl önce yaşanan bir kavgada Heson Lisesi lideri Makio öldürülmüştür. Suzuran ve Heson arasındaki anlaşmaya göre katil Kawanishi korunmayacak, Heson intikamını alacaktır. Bu durumdan habersiz olan Genji onu korumaya çalışmış ve anlaşmayı bozmuştur. Artık eski düşmanlar yeniden savaşacaktır.

Fragman:

 

The Swordsman

The Swordsman

Oyuncular:

Jang-Hyuk, Kim Hyun-Soo,Joe Taslim,Jung Man-sik

Konu:

Tae-Yul(Jang-Hyuk) kızıyla birlikte dağda yaşayan sessiz bir adamdır. Kızı Tae-Ok(Kim Hyun-Soo) babasının gözünde zamanla ilerleyen sorun sebebiyle yanından ayrılmaz ona yardımcı olmaya çalışır. Bu sırada Joseon Hanedanlığı kaos içinde ve Qing imparatorluğunun her isteğine boyun eğmektedir. Qing imparatorluğu üyesi Gurutai(Joe Taslim), Joseon Hanedanlığını gelmiş taleplerde bulunmuştur. Tea-Yul kızının Gurutai adamları tarafından kaçırıldığını öğrenince eski kılıçlarını eline alacak ve kızı için savaşacaktır.

Fragman:

 

Secretly,Greatly

Secretly Greatly

Oyuncular:

Kim Soo-Hyun, Son Hyeon-ju, Gi-woong Park

Konu:

Kore’yi birleştirme hedefi altında Kuzey Kore özel kuvvetleri tarafından küçüklüklerinden itibaren bir grup casus yetiştirilir. Görev icabı olarak Güney Kore’ye sıradan bir hayat geçirilmesi için gönderilirler. Bu casuslardan biride Won Ryu-Hwan‘dır. Won Ryu kendini aptal gibi göstererek insanların içine sızmıştır. Bu sırada Güney Kore, ikinci Yeonpyeong muharebesi olayları nedeniyle Kuzey Kore’den ülkesindeki 30 casusun bilgilerini ve yerlerini talep etmektedir. Kuzey Kore seçkin askerlerinin düşman eline düşmesini engellemek için kendilerini öldürme emrini verir. Yıllardır deli rolü yapan Won Ryu emri reddeder. Kuzey Kolordu eğitmeni Kim Tae-won emri reddedenleri ortadan kaldırmak için bizzat kendisini gelir.

Fragman:

 

Kızıl Uçurum

Kızıl Uçurum

Oyuncular:

Tony Leung, Takeshi Kaneshiro, Chang Chen, Zhao Wei, Fengyi Zhang,Jun Hu, Shido Nakamura

Konu:

Han Hanedanlığı yıllarında Başbakan Cao Cao, orduyu emri altına almış bütün yetkililere korku salmıştır. Genç İmparator ondan çekinmekte ve söylediklerini kabul etmek zorunda kalmaktadır. Cao Cao’nun hedefi bütün Çini birleştirerek hükmetmektir. Güneyde ona karşı gelen Liu Bei, Cao Cao’ya karşı mücadele etmekte ancak yetersiz asker sayısı ve halkını korumak için geri çekilmek zorunda kalmaktadır. Bir süre sonra Liu Bei, Wu Valisine elçi yollayarak Cao Cao’ya karşı birlikte mücadele etmeyi teklif eder. Bu sırada Cao Cao büyük bir ordu ile harekete geçmiştir.

Fragman:

 

Kızıl Uçurum 2

Kızıl Uçurum 2

Oyuncular:

Tony Leung, Takeshi Kaneshiro, Chang Chen, Zhao Wei, Fengyi Zhang,Jun Hu, Shido Nakamura

Konu:

İlk filmde yola çıkan Cao Cao ordusunu Kızıl Uçurum’un tam karşısına yerleştirir. Valinin kardeşi düşman kampına sızmasıyla içeriden bilgiler verir, bu bilgiler doğrultusunda güney birliği taktikler üretmektedir. Savaş zekice hazırlanmış taktikler doğrultusunda ilerleyecektir. Artık Çin’in kaderi bu savaşa bağlıdır.

Fragman:

 

Kung Fu Ormanı

Kung Fu Ormanı

Oyuncular:

Donnie Yen,Wang Baoqiang, Charlie Young, Michelle Bai

Konu:

Hahou Mo(Donnie Yen) dövüş sanatlarında ustalaşmış, polis kuvvetlerinde  eğitmenlik yaptığı sırada istemsizce bir kişiyi öldürmüş ve hüküm giymiştir. Hapishanede cezasını çektiği sırada haberlerde eskiden tanıdığı dövüş sanatlarındaki ustaların öldürüldüğü görür. Mo katilin tüm dövüş sanatlarındaki ustalarla bire bir mücadele de galip gelerek en büyük usta olmak istediğini anlar. Bu sebeple sıradaki kurbanları bildiğini söyleyerek özgürlüğü karşılığında katili yakalamada Müfettiş Luk Yuen-Suma‘a yardım etmeyi teklif eder. Mo özgürlüğü için katili yakalamak zorundadır.

Fragman:

 

Ölümsüz Kılıç

Ölümsüz Kılıç

Oyuncular:

Takuya Kimura, Hana Sugisaki, Sota Fukushi, Kazuki Kitamura

Konu:

Manji(Takuya Kimura) kız kardeşinin gözünün önünde kocasını ve ailesini öldürmesi sebebiyle kız kardeşi aklını yitirmiştir. Başına koyulan ödülden kaçarken kız kardeşi bir grup tarafından rehin alınmıştır. Manji büyük bir mücadele sonucunda herkesi öldürmüş, ancak ölümcül yaralar almıştır. Yanına yaklaşan yaşlı bir kadın kutsal kan kurtlarını Manji’nin vücuduna yerleştirmesiyle Manji ölümsüz bir hayata sahip olmuştur. Yıllar sonra kılıç ustası Kurose ve karısı kızının gözleri önünde Kagehisa Anotsu(Sota Fukushi) liderliğindeki Itto ryu grubu tarafından öldürülmüştür. Genç Rin Asano(Hana Sugisaki), Manji’den ailesinin intikamı için yardım ister. Manji Rin’i kardeşine benzetmesi sebebiyle ona yardım edecektir. Ölümsüz samuray Manji, Rine zarar vermek isteyen herkesle savaşacaktır.

Fragman:

 

En iyi Uzak Doğu filmlerini 10 uzak doğu film önerisi part 4 altında sizlere sunduk. Burada ki filmler ilginizi çekmez ise diğer film önerilerimiz Uzak doğu film önerisi part 2 veya Uzak doğu film önerisi part 3‘e göz atabilirsiniz.

0 0 puanlar
Makale Puanı
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin