En İyi Uzak Doğu Filmleri – 10 Uzak Doğu Film Önerisi Part 3

0

Uzak doğu film izlemeyi sevenler ancak sürekli aynı filmleri gören film severler için az bilinen 10 Uzak Doğu Film önerisinin 3. partını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Chasing The Dragon

Chasing The Dragon

Oyuncular:

Donnie Yen, Andy Lau, Kent Cheng

Konu:

Çinli bir göçmen olan Ho(Donnie Yen) Hong Kong’a yasal olmayan yollardan giriş yapar. Bir süre çalıştıktan sonra zekasını ve dövüş yeteneklerini kullanarak yeraltı  dünyasında kendisine bir yer edinir. Bir olay sırasında Baş Dedektif Lee Rock(Andy Lau) ile yolları kesişir. Artık ikili yer altın dünyasında beraber ilerleyecektir.

Fragman:

 

Ninjanın İntikamı

Ninjanın İntikamı

Oyuncular:

Rain, Naomie Harris

Konu:

Yüzyıllardır gizli bir şekilde suikastçı yetiştiren Ozunu klanı kimsesiz çocukları alarak eğitmektedir. Razio(Rain) klan tarafından alınan yetenekli ve hızlı öğrenen bir çocuktur. Razio eğitim gördüğü sırada yaşadığı bazı olaylar klandan nefret etmesine sebep olmuş ve verilen bir görev sonrasında klandan kaçmıştır. Bu sırada Europol ajanı Mika Coretti(Naomie Harris) bazı siyasi suikastları araştırmasıyla Razio ile yolları kesişir. Razio ve Mika Ozunu klanına karşı beraber mücadele edeceklerdir.

Fragman:

 

Kaptan Harlock(Animasyon)

Kaptan Harlock

Oyuncular:

Shun Oguri(Ses), Adam Gibbs(Ses)

Konu:

Galakside yaşanan savaşlar sonrasında dünya yaşanamaz hale gelmiştir. Dünya halkı galaksideki birçok gezegene gitmiş ve kaynaklarını tüketmiştir. Galaksideki insanlar Gaia Koalisyonu adı verilen bir topluluk tarafından yönetilmektedir. Koalisyon dünyanın yaşanamayacak halde olduğunu söyleyerek insanların dünyaya dönmesine izin vermemektedir. Kaptan Harlock ve Arcadia gemi mürettebatı ise Gaia Koalisyonunun sırlarını ortaya çıkarıp dünyayı kurtarmayı planlamaktadır.

Fragman:

 

A Violent Prosecutor

A Violent Prosecutor

Oyuncular:

Jeong-min Hwang,Dong-won Gang

Konu:

İşini iyi yapmaya çalışan ancak yaparken kendine hakim olamayan Byun Jae-Wook(Jeong-min Hwang) bir savcıdır. Bir soruşturmada sorguladığı şüpheli ölü bulununca Savcı Byun mahkemeye çıkarılır ve 15 yıl hapis cezası alır. Byun içeride olduğu sırada onun davası hakkında bilgiye sahip olan bir dolandırıcı Chi -Won(Dong-won Gang) ile tanışır. Byun onu yanına çekerek kendi davasında yardım etmesini sağlayacaktır. Kısa süre sonra dışarı çıkacak olan Chi-Won savcının yönlendirmesi ile planları devreye sokacaktır.

Fragman:

 

The Swindlers

The Swindlers

Oyuncular:

Hyun Bin, Yoo Ji-Tae, Park Sung-Woong, Sung-Woo Bae, Choon-Ja

Konu:

Ji-Sung(Hyun Bin) yetenekli ve sadece dolandırıcıları dolandırmak gibi prensipleri olan bir dolandırıcıdır. Büyük bir dolandırıcılık davası sonucunda öldüğü bildirilen bir dolandırıcı Jang Doo-Chil’in hayatta olduğu söylentileri yayılmaktadır. Dolandırıcının peşinde olan Savcı Park(Yoo Ji-Tae), bir ekip toplar ve ekibe Ji-Sung’u da dahil eder. Savcı’nın ve Ji-Sung’un sırları açığa çıktıkça olaylar gittikçe karışık hale gelecektir.

Fragman:

 

Hedef Noktası

Hedef Noktası

Oyuncular:

Donnie Yen, Louis Koo, Collin Chou,Ray Lui, Xin Yu

Konu:

Soruşturmalarda kaba kuvvet kullanmasıyla bilinen polis memuru Ma jun(Donnie Yen) ve yakın arkadaşı Hau Sheng(Louis Koo) bir uyuşturucu çetesini araştırırlar.  Sheng çeteye sızmış ve çeteye liderlik yapan 3 kardeşle yakın ilişkidedir. Çete için bir görev sırasında kimliğini açık etmiş, çete tarafından ağır bir şekilde yaralanmıştır. Çete kendileri hakkında ifade verecek gizli tanığı öldürmek isterken Ma Jun çeteden kendi yöntemleri ile intikam almanın peşindedir.

Fragman:

 

Katiller Devri

Katiller Devri

Oyuncular:

Michelle Yeoh, Jung Woo-sung, Shawn Yue

Konu:

Antik Çin zamanlarında Hint Budist keşiş Bodhi‘nin kalıntılarına sahip olan kişinin Kung Fu’da üstat olacağı ve tüm dövüş sanatlarına hükmedeceği söylentileri yayılır.  Dönenim acımasız ve yetenekli suikastçılarını barındıran Dark Stone çetesi kalıntıların peşine düşer. Bodhi’nin bedeninin bir parçasını alan Dark Stone üyesi Yağmur Damlası ortadan kaybolur. Uzun yıllar sonra Zeng Jing(Michelle Yeoh) ve Jiang ah-Sheng(Jung Woo-sung) başkentte karşılaşır ve bir süre sonra evlenirler. Aralarındaki sırlar ortaya çıktıkça ve Dark Stone çetesinin hala kalıntıların peşinde olması olayları içinden çıkılamaz hale getirecektir.

Fragman:

 

Along With the Gods: The Two Worlds

Along with the gods

Oyuncular:

Ha Jung-woo, Cha Tae-hyun, Ju Ji-Hoon

Konu:

İtfaiyeci Kim Ja-hong(Cha Tae-hyun) görev sırasında ölmüştür. Onu öbür dünyada 3 koruyucu gardiyan karşılayacak ve ona eşlik edecektir. Ja-hong burada 7 sınava tabi tutulacak ve sınavları geçer ise reenkarne olup tekrar dünyaya dönebilecektir. Ja-hong’un bu sınavlarında 3 koruyucusu olan Hae Won-maek, Lee Deok-choon ve liderleri Gang Rim(Ha Jung-Woo) ona yardım edecektir.

Fragman:

 

Wolf Warrior

Wolf Warrior

Oyuncular:

Jing Wu, Nan Yu, Dahong Ni, Scott Adkins

Konu:

Leng Feng(Jing Wu) Özel Harekat Kuvvetlerinde yetenekli bir askerdir. Bir görev sırasında rehineyi kurtarmak için emre itaatsizlik yapmış ve kendisine soruşturma açılmıştır. Bu olay Wolf Warrior birliğinin dikkatini çekmiş, onunla irtibata geçerek onu bünyesine almışlardır. Bu sırada suç lordu Min Deng(Dahong Ni) yetkililer tarafından yakalanmış ancak Tom Cat(Scott Adkins) liderliğindeki paralı askerler tarafından kurtarılmıştır. Min Den kardeşini öldüren Leng Feng’in ölmesini ister. Artık savaş Wolf Warrior ile Paralı askerler arasında olacaktır.

Fragman:

 

Adaletin Sembolü

Adaletin Sembolü

Oyuncular:

Donnie Yen, Yuk Long Wong, Nicholas Tse, Shawn Yue

Konu:

İki Kung-Fu ustası olan Wong Jianglong ve Wong Fuhu Ejder Kaplan okulunu kurmuş kardeşlerdir. Wong Fuhu başka kadınlardan olmak üzere Dragon(Donnie Yen) ve Tiger(Nicholas Tse) adında 2 çocuğu vardır. Dragon annesini kaybettikten sonra dövüş okulundan ayrılmış ve Ma Kun çetesi tarafından büyütülmüştür. Kara sanatlarda usta Lord Shibumi yer altı dünyasını kontrol etmekte ve Ma Ku’na Lousha plaketini vererek onu emri altına alır. Ma Kun ve diğer büyük çete olan Beyaz Aslanlar arasındaki bir toplantıda palet Tiger’ın eline geçer. İki kardeş olan Dragon ve Tiger yıllar sonra tekrar karşılaşır.

Fragman:

 

En iyi Uzak Doğu filmlerini 10 uzak doğu film önerisi part 3 altında sizlere sunduk. Burada ki filmler ilginizi çekmez ise diğer film önerilerimiz Uzak doğu film önerisi part 2 veya Uzak doğu film önerisi part 4‘e göz atabilirsiniz.

0 0 puanlar
Makale Puanı
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin