En İyi Uzak Doğu Filmleri – 10 Uzak Doğu Film Önerisi Part 2

0

Uzak doğu film izlemeyi sevenler ancak sürekli aynı filmleri gören film severler için az bilinen 10 Uzak Doğu Filmini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Mazisi Olmayan Adam

Mazisi olmayan adam

Oyuncular:

Won Bin, Sae-ron Kim, Tae-hoon Kim,Seong-oh Kim,

Konu:

Sessiz sakin bir hayat süren Cha Tae-sik(Won Bin) rehinci olarak çalışmaktadır. Kimseyle iletişim kurmayan kendi halinde bir insan olan Cha Tae’nin tek arkadaşı eroin bağımlısı komşusunun küçük kızıdır. Eroin bağımlısı anne sevgilisi ile yaptığı plan sonucunda çeteden bir miktar eroin çalar. Çete durumu fark ettiğinde anne ve kızı kaçırırlar. Anne eroinleri kamera çantasına koyarak rehinci Tae-sik’e vermiştir. Tae-sik istemeden de olsa olaylara dahil olmuş ve kızın hayatı için mücadele edecektir.

Fragman:

 

Savaşçının Yolu

Savaşçının yolu

Oyuncular:

Jang Dong-Gun,Kate Bosworth,Danny Huston

Konu:

Yang(Jang Dong-Gun) küçüklüğünden itibaren yetenekli bir kılıç ustası olması için klanı tarafından eğitilmiştir. Rakip klanın son üyesini öldürmesi için görev verilir. Yang son üyenin bebek olduğunu görünce onu öldüremez ve bebekle birlikte ortadan kaybolur. Yang uzun seyahatinden sonra bir kasabaya yerleşir. Kasabaya tehdit olan bir grup silahlı suçlu ile kaçtığı klanı arasında kalacak ve onlarla amansız mücadeleye girecektir.

Fragman:

 

Fabricated City

Fabricated City

Oyuncular:

Ji Chang-Wook,Eun-kyung Shim,Jae-hong Ahn

Konu:

Kwon Yoo(Ji Chang-wook), annesi ile yaşayan, işsiz ve gününün çoğunu internet kafede oyun oynayarak geçiren eski tekvando şampiyonu bir gençtir. Online silahlı oyunda oldukça yetenekli aynı zamanda takımının Kaptanıdır. Kafede unutulan bir telefonu sahibine vermek için evine gitmesiyle olaylar başlayacaktır. Kwon Yoo telefonun sahibine tecavüz edip öldürmekle suçlanır ve hızlı bir şekilde tutuklanır. Kwon yoo masumiyetini kanıtlamak ve gerçek suçluları ortaya çıkarmak için oyundaki takım arkadaşları ile yola koyulacaktır.

Fragman:

 

Dedektif Dee ve Gizemli Alev

Dedektif Dee ve Gizemli Alev

Oyuncular:

Andy Lau, Tony Ka Fai Leung, Chao Deng,Carina Lau,Bingbing Li

Konu:

Wu Zetian(Carina Lau), yetkililerin muhalefetine rağmen Çin’de ilk İmparatoriçe olarak taç giyecektir. Taç giyme töreni için saraya bakan büyük bir buda heykeli inşa ettirmeye başlar. Ancak ilerlemeleri kontrol etmeye giden yetkililer bilinmedik şekilde yanarak ölürler. İmparatoriçe taç giyme töreni yaklaştıkça daha tedirgin olur ve olayların çözülmesini ister. Bu olayları araştırması için yıllar önce kendi elleriyle sürgüne yolladığı asi dedektif Dee’yi(Andy Lau) göreve çağırır. Dedektif Dee Törenden önce olayları araştırıp çözmek zorundadır.

Fragman:

 

The Negotiation

The Negotiation

Oyuncular:

Son Ye-Jin,Hyun Bin,Sang-ho Kim

Konu:

İyi bir rehine kurtarma müzakerecisi olan Ha Chae-youn(Son Ye-jin) başarısız bir kurtarma girişiminden sonra bir süre izne ayrılır. Uluslararası silah kaçakçısı olan Min Tae-Koo(Hyun Bin) elinde rehineler bulunduğunu ve müzakere için Ha Chae-Yoon’u ister. İkili arasındaki müzakere sırasında ortaya çıkan sırlar durumunu gittikçe garipleştirecektir.

Fragman:

 

Shinobi

Shinobi

Oyuncular:

Yukie Nakama, Joe Odagiri,Tomoka Kurotani, Erika Sawajiri

Konu:

Eşsiz yeteneklere sahip savaşçıları bulunan iki eski klan olan Iga ve Koga yüzyıllardır savaşmaktadır. Her iki klanında birbirlerine karşı üstün özellikleri vardır. Bu klanların karanlık güçleri Lord’u tedirgin etmiş ve Lord onları topraklarında tehdit olarak görmeye başlamıştır. Bir yarışma düzenlenerek iki klanın en iyi savaşçıları birbirlerine karşı savaştırılarak yok edilecektir.

Fragman:

 

Kill Zone 2

Kill zone 2

Oyuncular:

Tony Jaa, Jing Wu, Jin Zhang,Simon Yam, Louis Koo,

Konu:

Kit(Jing Wu), organ kaçakçılığı yapan örgütün lideri Bay Hung’ı(Louis Koo) yakalamak için örgüte  sızmış Hong Kong gizli polisidir. Gerçekleştirilen bir operasyonda başarısız olununca Kit’in kimliği ortaya çıkar ve kaçırılanlar tarafından bir hapishaneye kapatılır. Hapishane gardiyanı olan Chai(Tony Jaa) losemi kızı için bu çalışmak zorundadır. Kit’in kızı için uygun kemik iliği donörü olduğunu öğrenmesiyle aralarında işbirliği başlayacaktır.

Fragman:

 

Kingudamu-Kingdom

Kingudamu

Oyuncular:

Kento Yamazaki,Ryo Yoshizawa,Masami Nagasawa

Konu:

Öksüz Xin ve Piao köle olarak satılmıştır. Kölelik hayatlarında birbirlerinin en yakın arkadaşı olmuştur. Xin ve Piao büyük general olma hayalleri için birlikte çok çalışarak düşük statüden kurtulmayı planlamaktadırlar. Bir gün Kral Ying Zheng, Piao’yu yardımcısı olarak seçer ve saraya götürür. Sarayda yaşanan darbe sonrası gece Piao ölümcül yaralar almış şekilde Xin’in yanına gelir. Piao Xin’den tahtan indirilmiş kralı bulması ve ona yardımcı olmasını ister. Xin onu bulacak ve tekrar kral olabilmesi için ona yardımcı olacaktır.

Fragman:

 

Gerçek Efsane

Gerçek Efsane

Oyuncular:

Vincent Zhao,Xun Zhou,Andy On,Michelle Yeoh

Konu:

Qing hanedanlığında general olan Su Qi-Er(Wenzhuo Zhao) yetenekli ve sadık bir komutandır. Son görevinden sonra emekli olup hayalindeki dövüş sanatları okulunu açmaya karar verir. Emekli olur iken komutanlığı kardeş gibi büyüdüğü evlatlık alınan Yuan Lie’ye(Andy On) bırakır. Yuan Lie Su’dan içten içe nefret etmekte ancak ona hissettirmemektedir. Uzun bir süreden sonra geri dönen Yuan intikamı için Su’nun oğlunu kaçırır ve onu ölüme terk eder. Su karısı Ying(Xun Zhou) ve doktor Yu’nun(Michelle Yeoh) yardımıyla toparlanmak ve ailesi için savaşmak zorundadır.

Fragman:

 

The Divine Move

The Divine Move

Oyuncular:

Jung Woo-Sung, Lee Beom-soo,Lee Si-young,Choi Jin-Hyuk

Konu:

Tae-seok(Jung Woo-Sung) profesyonel go oyuncusudur. Kardeşinin ısrarı ile yüksek bahisli bir go oyununda ona yardım edecektir. Yaptıkları hilenin anlaşılmasıyla olaylar beklenmedik hale gelir. Suç lideri Sal-soo(Lee Beom-soo) Tae-seok’un kardeşini öldürüp suçu onun üstüne atmıştır. Tae hapishanede geçirdiği süre boyunca kendini geliştirmiş ve intikamı için çıkacağı günü beklemektedir.

Fragman:

 

En iyi Uzak Doğu filmlerini 10 uzak doğu film önerisi part 2 altında sizlere sunduk. Burada ki filmler ilginizi çekmez ise diğer film önerilerimiz Uzak doğu film önerileri part 1 veya Uzak doğu film önerileri part 3‘e göz atabilirsiniz.

0 0 puanlar
Makale Puanı
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin