En İyi Uzak Doğu Filmleri – 10 Uzak Doğu Film Önerisi Part 1

0

Uzak doğu film izlemeyi sevenler ancak sürekli aynı filmleri gören film severler için az bilinen 10 Uzak Doğu Film önerisinin 1. partını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Altın Çiçeğin Laneti

Altın çiçeğin laneti

Oyuncular:

Yun-Fat Chow, Li Gong,Jay Chou

Konu:

İmparator‘un çocukları ile arasındaki sürekli anlaşmazlıklar ve gerilim vardır. Bu duruma İmparatoriçenin anlaşmazlığı ve üvey oğluyla olan münasebette dahil olunca gerilim daha da artmaktadır. Her yıl düzenlenen Yang Festivali bu yıl gerilimin son noktası olacak ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Fragman:

 

Kayıp Kahraman

Kayıp Kahraman

Oyuncular:

Donnie Yen, Betty Sun, Wen Jiang

Konu:

Çin topraklarındaki amansız, bitmeyen savaş döneminde bir çok büyük savaşçı ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri de Liu Bei’nin(Alex Fong) sadık dostu Guan Yu (Donnie Yen) ‘dur. Guan Yu imparatora karşı savaştığı sırada esir düşer. Aynı zamanda onunla birlikte esir olan Liu Bei’nin cariyesi Qİ Lan’a(Betty Sun) da göz kulak olmaktadır. Guan Yu sadık dostu Liu Bei ile tekrar bir araya geleceği günü beklemektedir. Ancak o gün geldiğinde imparatorluğun generali Cao Cao(Wen Jiang) engelini aşması gerekecektir.

Fragman:

 

Üç Hanedan : Ejderin Dirilişi

Üç hanedan:Ederin dirilişi

Oyuncular:

Andy Lau, Sammo Kam-Bo Hun, Maggie Q , Andy On

Konu:

İç savaşlar sonunda Çin 3 krallığa bölünmüştür. Liu Bei’nin ordusuna katılan Zhao Zilong(Andy Lau) yetenekli ve cesur bir askerdir. Liu Bei’nin ordusunun bir savaş sırasında mağlup olması sebebiyle Liu Bei’nin ailesi tehlike altına girmiştir. Zhao Zilong Liu Bei’nin oğlunu düşmandan kurtarması ile ünlenmeye başlamıştır. Bu süreden sonra birçok savaşta komutanlık yapmış ve hiçbir savaşı kaybetmemiştir. Zhao Beş kaplan General’den biri olduktan sonra iç ve dış düşmanların arasında kalacak ve onlarla kıyasıya mücadeleye girecektir.

Fragman:

 

The Witch : Part 1

The Witch : Part 1

Oyuncular:

Koo Ja Yoon, Min-soo Jo, Choi Woo-sik, Hee-soon Park

Konu:

Ja yoon(Kim Da-Mi) hükümetin gizli bir örgütünün tesisinde katliamdan kaçan küçük bir çocuktur. Onu evlatlarını kaybetmiş yaşlı bir çift yetiştirmiştir. Ja yoon ailesine yardımcı olabilmek için bir yarışmaya katılır. Televizyonda görülmesiyle birlikte kaçtığı örgütün onu fark etmesi uzun sürmeyecektir.

Fragman:

 

Yumruğun Efsanesi: Chen Zhen’in Dönüşü

Yumruğun Efsanesi: Chen Zhen'in Dönüşü

Oyuncular:

Donnie Yen, Qi Shu, Anthony Wong, Bo Huang

Konu:

Japon-Çin savaşı sırasında Qi Tianyum öldürülmüştür. Chen Zhen’in(Donnie Yen) arkadaşı olan Qi Tianyum aynı zamanda Şangay’da ünlü gece kulübünün sahibi Liu Yutian’nın(Anthony Wong) kardeşidir. Chen Zhen Qi Tianyum’un yerini alarak japon işgalindeki Şangay’ı kurtarmak ister. Chen Zhen japon teşkilatının lideri Albay Chikaraishi Takeshi(Ryu Kohata) ile amansız mücadeleye girecektir.

Fragman:

 

Efsanenin Yükselişi

Efsanenin Yükselişi

Oyuncular:

Sammo Kam-Bo Hung, Eddie Peng, Luodang Wang, Boran Jing, Jin Zhang

Konu:

Fei Hung(Eddie Peng Yuyan) küçük yaşta babasının gözleri önünde bir çete tarafından öldürülmesi sonucunda intikam yemini eder. Uzun süre kendini savaş sanatında geliştirmesi ile artık planını devreye sokacaktır. Limandaki ticaret için iki suç çetesi Kara Kaplan ve Kuzey Denizi yıllardır savaşmaktadır. Fei Kara Kaplan çetesine katılarak ve bu düzene karşı savaşacaktır.

Fragman:

 

14 Kılıç

14 Kılıç

Oyuncular:

Doonie Yen, Wei Zhao, Chun Wu

Konu:

Ming Hanedanlığı yıllarında, imparator tahtını korumak için yetim çocukları küçük yaştan zor bir eğitim ile eğitmeye başlayarak JINYIWEI adında özel bir birlik kurmuştur. JINYIWEI komutanı olan Qinglong’a(Donnie Yen) suçlara karşılık olarak ayrılmış 14 bıçaklı bir mekanizma verilmiştir. Haremağası olan Jia Jingzhong(Kar-Ying Law) Qinglong’a gizli bir görev verir. JINYIWEI savaşçıları görevi ifa ederken saldırıya uğrar. Kendisine tuzak kurulduğunu fark eden Qinglong olayları çözmek için büyük bir mücadeleye girecektir.

Fragman:

 

Efsanevi Katil

Efsanevi Katil

Oyuncular:

Jing Wu, Celina Jade, Kara Wai

Konu:

Bo(Jing Wu) bir suç liderini öldürmek için adaya gelmiştir. Suç liderini öldürmüş ve adadan ayrılacağı sırada bir kadın polis olan Hiu Wor’a(Celine Jade) yardım ettiği sırada yaralanmıştır. Tedavisi sonrasında hava şartlarının kötüleşmesiyle adada mahsur kalmış ve Hiu’yla arkadaş olmuştur. Adada fazladan geçirdiği zaman onun yakalanmasına sebep olacaktır.

Fragman:

 

Kaplan ve Ejderha 2

Kaplan ve Ejderha 2

Oyuncular:

Donnie Yen, Michelle Yeoh, Harry Shum Jr., Jason Scott Lee

Konu:

Efsaneye göre Yeşil Kader kılıcına sahip olan kişi savaşçı dünyasına hükmedebilecektir. Batı Lotus klanının lideri olan Hades Dai(Jason Scott Lee) kılıcı elde etmek için birçok yol denemektedir. Shu Lien(Michelle Yeoh) on sekiz yıllık yalnızlığında Yeşil Kader kılıcın sahibi olan Li Mu Bai’nin yasını tutmaktadır. Bu zamandan sonra Yeşil Kader’in tehlikede olduğunun farkına varmış ve onu korumaya çalışacaktır. Shu Lien ile Batı Lotus arasındaki bu mücadele Shu Lien yalnız kalmayacak uzun zamandır öldü bildiği Sessiz kurt(Donnie Yen) ve bir grup savaşçı ona yardım edecektir.

Fragman:

 

Rampant

Rampant

Oyuncular:

Hyun Bin, Seo Ji-Hye, Jang Dong-Gun,Jang Dong-Gun

Konu:

Lee Chung(Hyun Bin) içki içmekten, kadınlarla eğlenmekten ve kumar oynamaktan hoşlanan Joseon Prensidir. Barış anlaşması olarak Qing Hanedanlığında tutulmaktadır.  Ağabeyi Lee Young(Kim Tae-Woo) tahta geçtiği zaman Lee Chung’u Qing Hanedanlığından ülkesine getirecektir. Ağabeyi intihar eder ve ona bir mektup yollar. Lee Chung ağabeyinin son isteğini yerine getirmek için 10 yıl sonra geri döner. Ancak döndüğünde ülkede zombilerle karşılaşacaktır.

Fragman:

 

En iyi Uzak Doğu filmlerini 10 uzak doğu film önerisi part 1 altında sizlere sunduk. Burada ki filmler ilginizi çekmez ise diğer film önerilerimiz Uzak doğu film önerisi part 2 veya Uzak doğu film önerisi part 3‘e göz atabilirsiniz.

0 0 puanlar
Makale Puanı
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin