En İyi Hint Filmleri – 10 Hint Film Önerisi

0

En iyi Hint Filmlerini izlemek isteyenler ancak aynı filmleri görmekten sıkılan Bollywood severler için güzel ve bilinmeyen 10 Hint film önerisini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Jab Tak Hai Jaan

Jab Tak Hai Jaan

Samar Anand(Shah Rukh Khan) Hint Ordusu Bomba İmha Ekibi’nde görevli, ölümden korkmayan, çok sayıda bombayı etkisiz hale getiren bir Binbaşıdır. Stajyer olan Akira Rai’yi(Anuska Sharma) boğulmaktan kurtarması sonrasında ona çeketini verir.Akira ceketteki hatıra defterini okumasıyla hikaye başlar. Samar’ın Londrada göçmen olması sırasında geçirdiği zamanı ve Meera Thapar (Katrina Kaif) ile olan aşkını konu alır.

Fragman

 

Don 2

Don 2

Don(Shah Rukh Khan), Avrupa uyuşturucu kartelleri için bir tehdit olmaya başlamaktadır. Kartel patronları bir araya gelerek Don’un ölmesi gerektiğine karar verirler. Don Tayland’da kokain almak için bir yerleşim yerine gittiğinde ona tuzak kurulur. Don bu olaydan sonra düşmanları için planlar yapmaya başlamaktadır.

 

Rab Ne Bana Di Jodi

Rab ne bana di jodi

Surinder(Shah Rukh Khan) mütevazi, ailesi olmayan, saf ve iyi kalpli sıradan bir Büro memurudur. Surinder eski öğretmeninin kızının düğününe konuk olur. Öğretmeninin kızı Taani(Anuskha Sharma) ise hayat dolu, dans etmeyi çok seven bir kızdır. Düğün sırasında Taani’nin nişanlısının ve ailesinin bi kaza sonucu hayatını kaybettiği öğrenilir. Öğretmeni ölüm döşeğindende Surinder’in kızıyla evlenmesi ister. Film Surinder ile Taani’nin birlikte yaşamlarını konu alır.

 

Padmaavat

Padmaavat

Padmaavat(Deepika Padukone), güzelliği dillere destan olan Rajput Kraliçesidir ve Mewar Kralı olan Ratan Singh(Shadid Kapoor) ile evlidir.Onun bu güzelliğini duymuş ve merak eden bir kişi de Alauddin Khiji’dir. ALauddin Khiji(Ranveer Singh), Khiji hanedanının korkusuz ve acımasız generalidir. Bir gün amcası ve diğer hanedan üyelerini öldürerek hanedanın hükümdarı olur. Alauddin Padmaavat’ı elde etmek için Mewar krallığına savaş açar.

 

Mersal

Bu yazı hoşunuza gidebilir
Mersal

Dr.Maaran(Josep Vijay Chandrasekhar), sağlık sektöründe yolsuzluklara rağmen ucuzi miktarlarda tedavi yapan bir doktordur. Bir sabah ambulans şoförü, bir komisyoncu, bir hastane çalışanı ve bir cerrah kaçılır. Bir süre sonra rehinelerin aynı cihaz kullanılarak öldürüldüğü ortaya çıkar. Film ülkedeki sağlık sektoründe oluşan yolsuzluk ile mücadeleyi konu almaktadır.

 

Maari

Maari

Maari(Dhanush), çevresindeki insanları rahatsız etmekten hoşlanan ve onlardan haraç alan Velu(Shanmugha Rajan)‘ya bağlı yerel bir kabadayıdır. Aynı zamanda güvercinlerini eğiterek güvercin yarışlarına katılmaktadır. Maari başka bölgenin kabadayısı olan Ravi(Mime Gopi) ile sürekli kavga etmektedir. Bölgeye taşınan Sridevi(Kajal Aggarwal) adındaki bayan ve yeni atanan polis memuru Arjun(Vijay Yesudas) ile olaylar iyice kızışacaktır.

 

Maari 2

Maari 2

Maari(Dhanush) eğlenmeyi seven bir gangsterdir. Ona sırılsıklam aşık olan Araba şoförü Araathu Aanandi(Sai Pallavi) tarafından sürekli kovalanır. Ancak Aanandi ne yaparsa yapın Maari ona yüz vememektedir. Bunların yanı sıra Gangadhar Beeja(Tovino Thormas), iki polis memurunu öldürdükten sonra hapishaneden kaçmıştır ve hücre duvarlarında “Maari’yi Öldür” yazmaktadır. Maari ile Beeja arasındaki savaşı konu almaktadır.

 

Bajiro Mastani

Bajiro Mastani

Maratha generali olan Bajirao(Ranveer Singh) üstün zekalı ve cesaretli biridir. Bir çok savaşa katılmış ve hiç yenilmemiştir. Savaş meydanlarının adamı anlamına gelen “Ranmard” ünvanı ile anılmaktadır. Bir savaş sırasında planlama yaparken Chattrasal kralı, ülkesinin ve ailesinin tehlike altında olduğunu söyleyerek Bajirao’dan yardım istemesi için bir elçi yollamıştır. Bajiro ile elçi arasındaki gerilimden sonra anlaşılır ki elçi Kral’ın kızı Mastanidir. Mastani(Deepika Padukone), Bajirao’yu görünce aşık olur ve onunla birlikte olmak için ülkesini bırakıp Bajirao’nun yanına gider. Bajirao’nun Kashibai(Priyanka Chopra) ile evli ve Mastanini farklı dine mensup olması olayları daha kızıştıracaktır.

 

Vada Chennai

Vada Chennai

Anbu(Dhanush) yetenekli bir carrom oyuncusudur ve arkadaşı olan Siva ile sık sık bahis maçlarına katılmaktadır. Bulunduğu mahellede 2 grup arasında savaş çıkmış ve Anbu istemese de savaşın ortasında kalmış hayali olan carrom oyunculuğunu bırakıp artık onlar gibi olmaya başlamıştır. Film Anbu’nun savaş içerisindeki yaşadıklarını konu almıştır.

 

Gabbar is Back

Gabbar is back

Ulusal Üniversite profesörü Aditya Singh Rajput(Akshay Kumar), ülkenin sisteminin ve yaslarının toplumun huzurunu sağlamakta yetersiz kaldığını düşünerek, kendi sistemini kurarak görevini kötüye kullanan, yolsuzluk yapan herkesi Gabbar takma adı altında öldürmektedir. Film Gabbar‘ın amacını ve yaptığı eylemleri konu almaktadır.

En iyi Hint filmlerini 10 hint film önerisi altında sizlere sunduk. Burada ki filmler ilginizi çekmez ise diğer part olan En iyi Hint Filmleri Part-2‘yi de okumanızı tavsiye ederiz

0 0 puanlar
Makale Puanı
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin