En İyi Hint Filmleri – 10 Hint Film Önerisi Part 2

0

En iyi Hint Filmlerini izlemek isteyenler ancak aynı filmleri görmekten sıkılan Bollywood severler için güzel ve bilinmeyen 10 Hint film önerisi part 2’yi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

K.G.F:Chapter 1

K.G.F: Chapter 1

Hasta annesinin fakirlik yüzünden doğru şekilde bakım alamaması ölümüne yol açmıştır. Rocky(Yash) bu olaydan sonra güç ve zenginlik arayışı içine girmiş 10 yaşında Bombay’a gelmiştir. Yıllar içinde büyük işler yapmış namı duyulmaya başlamıştır. Bu sırada KGF’de(Kolar Altın madenleri) yaşanan çekişmenin içine çekilmiştir. Rocky tek başına bu olaylarla baş etmek zorundadır.

 

Saaho

Saaho

Waaji Şehri’nin yeraltı dünyası patronu Narantak Roy(Jackie Shroff), bir suikast sonucu ölmüştür. Aynı zamanda 2 trilyonluk bir hazinenin de ortadan kaybolduğu öğrenilir. Suç dünyasında bu hazineye sahip olan patron olacaktır.  Saaho(Prabhas) bu otoritedeki savaşı ele almaktadır.

 

Dhoom 3

Dhoom-3

Sahir(Aamir Khan), babası İqbal Khan(Jackie Shroff) ile Sirk’te çalışmakta olan bir çocuktur. Babası Büyük Hint Sirk’i için bankadan borç almış ancak borucunu ödeyememiştir. Bu yüzden sirk kapanma eşiğine gelmiş ve İkbal bu olaylara dayanamayıp Sahir’in gözünün önünde intihar eder. Sahir babasının ölümünün intikamını almak için çok çalışır. Yıllar boyunca planlarını uygulamaya koyulur.

 

Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur

Barfi

Doğuştan konuşma ve duyma engelli olan Murphy, hayatı ne kadar zor olursa olsun keyfini çıkarmasını bilmektedir. İsmini Barfi(Ranbir Kapoor) olarak telaffuz edebilmesinden dolayı ona Barfi denilmektedir. Daha çocukken annesini kaybetmiş, babası onu tek başına büyütmüştür. Aşık olduğu kız Shruti’yi(Ileana D’Cruz) ailesi zengin bir adamla evlendirmiş. Bunun yanısıra babası hastalanmış ameliyat olması gerekmektedir. Barfi ameliyat masraflarını karşılamak için, çocukluğundan beri beraber olduğu ona koşulsuz güvenen otistik Jhilmil’den(Priyanka Chopra) medet umar. Ancak Barfi onu kaçırmakla suçlanınca olaylar hiç istediği gitmeyecektir.

 

Vikram Vedha

Vikram Vedha

Vikram(Madhavan), işini önemseyen, cesur ve dürüst bir polis müfettişidir. Vedha(Vijay Sethupathi) ise iyiyle kötü arasındaki farkı anlayabilen bir suçludur. Vedha ve çetesini ortadan kaldırmak için özel bir birlik kurulur ve lider olarak Vikram atanır. Ekip bir baskın sırasında Vedha’nın en güvendiği kişilerden birini öldürür. Bu durum işin kişisel bir hal almasına neden olur.

 

Her Çocuk Özeldir

Her çocuk özeldir

8 yaşındaki İshaan Awasthi(Darsheel Safary), hiç kimse tarafından taktir edilmeyen, problemleri olan bir çocuktur. Okulda derslerinin kötü olması ve arkadaşlarıyla sürekli kavga etmesi nedeniyle yatılı okula verilir. Ancak burada durum pek değişmez. Ta ki resim öğretmeni Ram Shankar(Aamir Khan) ile tanışana kadar. Shankar onun çok mutsuz ve problemlerini araştırmaya başlar. Onun özel bir çocuk olduğunu farkeden Shankar sabır ve özenle kendisini bulmasına yarımcı olmaya çalışır.

 

24

24

Setruraman(Suriya) ünlü bir bilim adamı, Athreya ise acımasız bir suçlu olan ikiz kardeştirler. Setruraman zamanı geri alabilecek bir saat icat etmiştir. Bunu öğrenen kardeşi Athreya  saati ele geçirip dünyaya hükmetmek ister. Bunun üzerine kardeşi Setruraman‘ın evine gider ve kardeşinin karısını öldürür. Bunu gören Setruraman daha küçük olan oğlunu alır ve kaçmaya çalışır. Ancak kardeşinden kaçamaz ve öldürülür. Bu sırada oluşan bir kaza sonunca Athreya komaya girer. 26 yıl sonra komadan çıkan Athreya uyandığında ilk olarak saati sormuştur.

 

Sye Raa Narasimha Reddy

Sye Raa Narasimha Reddy

İngiliz İmparatorluğu zenginliklerle kaplı Hindistan topraklarını sömürgesi altına almıştır. Ancak Halk vergi vermekten yorulmuş ellerinde artık hiçbir şey kalmamıştır. Hindistan derebeylerinden bir tanesi olan Narasimha Reddy(Chiranjeevi) cesur ve  merhmametli biridir. Halkının vergiler yüzünden düştüğü durum sonrası artık vergi vermeyeceğini açıklar. Bunun üzerine İngilizler ile amansız bir mücadeleye girecektir.

 

Kaithi

Kaithi

Yüksek miktarda uyuşturucu ve bir grup kaçakçı polis tarafından yakalanmıştır. Uyuşturucular, yüzü kimse tarafından bilinmeyen Adaikalam’a(Harish Uthaman) aittir. Adaikalam’ın kardeşi Anbu(Arjun Das), abisini kurtarmak için polis merkezine saldıracaktır. Anbu’nun planına göre üst düzey polis memurları bir partide olacaklar ve içerdeki adamları sayesinde onlara zehirleyecektir. Bu sırada yeni tahliye olmuş Dilli(Karthi) yetimhanedeki kızını görmek için yola koyulmuştur. Ancak bir anda kendini polis ile kaçakçılar arasındaki mücadelenin içinde bulur. Dilli’nin kızını görmesi için polise yardım etmesi gerekmektedir.

 

War

War

Kabir(Hrithik Roshan) Hint Ordusunun özel bir birliğinde komutanlık yapan cesur ve yetenekli bir askerdir. Bir olay sonrasında Kabir haberleşmeyi kesmiş ve karşı atağa geçmiştir. Kabir’in yeteneklerinden endişe duyan yetkililer, Kabil’i yakalaması için onunla başa çıkabileceğini düşündükleri Kabir’in eski öğrencisi Khalid’i(Tiger Shroff) gönderirler.

En iyi Hint filmlerini 10 hint film önerisi part 2 altında sizlere sunduk. Burada ki filmler ilginizi çekmez ise diğer film önerilerimize göz atabilirsiniz.

0 0 puanlar
Makale Puanı
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin